Jesień

Jedną z najbardziej charakterystyczną postaci w historii Konstancina była Heddi Pate. Ekscentryczna, nietuzinkowa i nieco tajemnicza była uosobieniem elegancji i fantazji. Co jednak najważniejsze, jej wielką pasją były konie, sama wygrywała liczne konkursy hippiczne. Dziś wielu mieszkańcow Konstancina również chętnie jeździ konno i posiada własne konie. W okolicy nie brak stajni i szkółek, gdzie można rozpocząć przygodę z jeździectwem, albo przejechać się konno podczas urlopu. Nie trzeba też nikogo przekonywać, że kontakt z tymi wspaniałymi zwierzetami sprawi ogromną frajdę dzieciom.

 

Jazda Konna

Pony Club – Klub Jeździeci Okrzeszyn
05- 520 Konstancin-Jeziorna, Okrzeszyn 26
tel. Magdalena Litaszewska – 502 057 706
www.kjokrzeszyn.pl
ponyclubpkrzeszyn@gmail.com

Stajnia „Encanto”
05-520 Konstancin-Jeziorna, Kawęczyn 75,
tel. 600 017 618, 505 033 010
www.encanto@waw.pl

SKJ „Sewan”
05-520 Konstancin-Jeziorna, ul. Od Lasu 6,
tel. 22 754 09 17

Stajnia Pony Ekspress
05-520 Borowina, ul. Topolowa 72
tel. 606 582 689

Ośrodek Sportów Konnych horses.org.pl
05-520 Konstancin-Jeziorna, Czernidła 28,
tel. 608 026 282, 609 77 88 01
e-mail: horses@org.pl
www.horses.org.pl

Hodowla Koni Sportowych
05-520 Słomczyn ul. Urocza 29 a,
Tel. 22 757 69 41

 

Przypominamy, że w Konstancinie zajęcia sportowe przez cały rok!
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oferuje zajęcia sportowe i rekreacyjne dla dorosłych, młodzieży i dzieci. W ofercie piłka nożna, badminton, tenis stołowy, siatkówka, zapasy, aerobik, gimnastyka dla seniorów, taniec. GOSiR dysponuje następującymi obiektami:
– hala sportowa, ul. Żeromskiego 15 (wejście od ul. Piasta)
– sala fitness, ul. Żeromskiego 15
– hala sportowa, ul. Bielawska 57
– boisko ze sztuczną nawierzchnią, ul. Wojewódzka 12
– sauna i siłownia, ul. Żeromskiego 15
– place zabaw w mieście i gminie
– ścieżka edukacyjno-sprawnościowa im. Tomasza Hopfera
– kompleks sportowo-rekreacyjny ze skateparkiem, wielofunkcyjnym boiskiem do piłki nożnej i ręcznej oraz ścianką wspinaczkową, ul. Bielawska.

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji
05–510 Konstancin-Jeziorna, ul. Żeromskiego 15 (wejście od ulicy Piasta)
Tel.: 22 754 61 86
e-mail: biuro@gosir-konstancin.pl
www.gosir-konstancin.pl
Proponujemy przegląd wydarzeń kulturalnych, które mają miejsce jesienią.

Sezon teatralny w Konstancińskim Domu Kultury
Jesienią przypada inauguracja sezonu teatralnego, w tym czasie Konstanciński Dom Kultury przygotowuje na deskach sceny w Hugonówce spektakle z udziałem znanych artystów mieszkających w Konstancinie-Jeziornie oraz w Warszawie.
Repertuar spektakli teatralnych dostępny na stronie: www.konstancinskidomkultury.pl

Festiwal Otwarte Ogrody
Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna tradycyjnie we wrześniu otwierają dla gości bramy swoich ogrodów. W przepięknych sceneriach konstancińskich willi czekają na odwiedzających liczne wernisaże malarstwa i rzeźby, wystawy fotografii ukazujące historię miasta i piękno jego przyrody. Organizowane są koncerty, spotkania z pisarzami i artystami, którzy w cieniu wiekowych drzew chętnie prezentują swój dorobek.

Wrzosowiska
Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów „Wrzosowiska” to pierwsza tego typu inicjatywa Konstancińskiego Domu Kultury skierowana do najstarszych mieszkańców miasta i gminy. W przeglądzie uczestniczą seniorzy – zarówno skupieni w zespołach artystycznych, jak i wykonawcy indywidualni, którzy podczas przeglądu mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. „Odbywające się w październiku “Wrzosowiska” to znakomita okazja do spotkania, wspólnej zabawy i wymiany doświadczeń, mogą być inspiracją do poszukiwania nowych form pracy artystycznej, a jednocześnie służą integracji środowiska seniorskiego.

Bieg papieski w Habdzinie
Organizowany corocznie bieg dla uczczenia pamięci o wielkim Polaku św. Janie Pawle II staje się coraz bardziej popularny nie tylko w Konstancinie-Jeziornie, ale także w kraju. Startuje w nim w różnych kategoriach wiekowych kilkaset osób. Uczestnikami są nie tylko mieszkańcy gminy, ale także aktorzy i znani polscy sportowcy.

Święto Niepodległości
Dzień odzyskania niepodległości obchodzony jest w naszym mieście niezwykle uroczyście, w miejscach pamięci narodowej składane są kwiaty, można wziąć udział w biegu uświetniającym obchody narodowego święta czy rodzinnym pikniku. W amfiteatrze z tej okazji rozbrzmiewają najpiękniejsze polskie pieśni.