Zima

Zimą zapraszamy na narty, nordic walking i sztuczne lodowisko w Parku Zdrojowym przy amfiteatrze. Ponadto, rodzinne wyprawy na długie leśne spacery zakończone wizytą w restauracji czy kawiarni zawsze są dobrym pomysłem.

W zimowe soboty o godzinie dziewiątej, jeśli tylko pogoda dopisuje, na leśne spacery na nartach biegowych zaprasza instruktor narciarstwa. W śnieżne soboty chętni spotykają się na parkingu przy ulicy Od Lasu obok restauracji „ Zalewajka”. Istnieje możliwość wypożyczenia nart biegowych.

W każdą sobotę o godzinie 9.30 instruktor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaprasza na zajęcia nordic walkingu. Wszyscy chętni spotykają się na leśnym parkingu przy ulicy Od Lasu obok restauracji „ Zalewajka”.

A gdy zima pokaże zbyt mroźny pazur, wówczas dla odmiany warto rozważyć wizytę na …basenie.

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji
ul. Gąsiorowskiego 12/14, 05-520 Konstancin–Jeziorna,
tel. 22 703 05 55
e-mail: pływalnia@ckr.pl

Centrum Animacji Misyjnej Dom Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni)
05-510 Konstancin-Jeziorna, ul. Leśna 15/17
tel. 22 756 35 90, 22 756 36 38
e-mail: domkonferencyjny@wp.pl
konstancin@cam.pallotyni.pl
www.cam.pallotyni.pl

Konstancińskie Centrum Hydroterapii Eva Park Life & Spa
05-510, Konstancin-Jeziorna, ul. Sienkiewicza 2
tel. 22 484 28 88
e-mail: rezerwacje@evapark.pl
www.evapark.pl

Przypominamy, że w Konstancinie zajęcia sportowe trwają przez cały rok!
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oferuje zajęcia sportowe i rekreacyjne dla dorosłych, młodzieży i dzieci. W ofercie piłka nożna, badminton, tenis stołowy, siatkówka, zapasy, aerobik, gimnastyka dla seniorów, taniec. GOSiR dysponuje następującymi obiektami:
– hala sportowa, ul. Żeromskiego 15 (wejście od ul. Piasta)
– sala fitness, ul. Żeromskiego 15
– hala sportowa, ul. Bielawska 57
– boisko ze sztuczną nawierzchnią, ul. Wojewódzka 12
– sauna i siłownia, ul. Żeromskiego 15
– place zabaw w mieście i gminie
– ścieżka edukacyjno-sprawnościowa im. Tomasza Hopfera
– kompleks sportowo-rekreacyjny ze skateparkiem, wielofunkcyjnym boiskiem do piłki nożnej i ręcznej oraz ścianką wspinaczkową, ul. Bielawska.
Proponujemy przegląd wydarzeń kulturalnych, które mają miejsce jesienią.

Mikołajki
Tradycyjnie w grudniu Konstanciński Dom Kultury na Mikołajki przygotowuje widowisko
muzyczne dla najmłodszych widzów i rodzin.

Jarmark bożonarodzeniowy
Kilka dni przed świętami mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna i członkowie władz samorządowych spotykają się na gminnej wigilii. Na tę okoliczność organizowany jest Jarmark Bożonarodzeniowy. Wystawcy na swoich stoiskach oferują ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, świąteczne dekoracje, zdrową żywność i przeróżne drobiazgi, którymi można obdarować najbliższych. Święty Mikołaj zaprasza dzieci do zabawy i konkursów.

Koncert noworoczny
Z początkiem każdego Nowego Roku Konstanciński Dom Kultury zaprasza na Koncerty Noworoczne, podczas których swoje kompozycje prezentują polscy muzycy grający jazz i muzykę rozrywkową.

Imieniny Konstancji
Wydarzenie poświęcone pamięci Konstancji z Potulickich Skórzewskiej, matki Witolda Skórzewskiego, założyciela Konstancina. Z tej okazji w lutym odbywają się spotkania historyczne dla dzieci i dorosłych, podczas których wspominane są dzieje życia Konstancji, jak również całego rodu Potulickich. Zwieńczeniem imprezy jest koncert muzyki kameralnej.

Festiwal Małych Form Teatralnych
Przeznaczony dla młodzieży uczestniczącej w zajęciach kół teatralnych przy szkołach i domu kultury w gminie Konstancin-Jeziorna. W spektaklach konkursowych oceniane są kreacja aktorska, muzyka, scenografia oraz reżyseria. Młodzi uczestnicy festiwalu walczą o nagrodę główną: Grand Prix Festiwalu. Spektakle ocenia jury złożone z osób zawodowo zajmujących się teatrem i reżyserią. Festiwal odbywa się w marcu w Hugonówce – siedzibie Konstancińskiego Domu Kultury.