Konstancin-Jeziorna

Konstancin-Jeziorna to doskonale rozpoznawalna marka podwarszawskiego miasta i jednocześnie uzdrowiska. To przykład udanego mariażu historii, geografii i ludzkiej przedsiębiorczości. Nie tylko mieszkańcy stolicy chętnie przyjeżdżają tu na weekendowy i aktywny wypoczynek.

Konstancin-Jeziorna jest miejscem o fascynującej historii, o której zabytkowe wille i pałace przypominają każdego dnia. Jednocześnie atrakcyjnie położone, otoczone sosnowymi lasami i obfitujące w złoża wód leczniczych posiada unikalne walory turystyczne i uzdrowiskowe. Położenie sprzyja rozwojowi rekreacji i turystyki weekendowej, przyciągając spacerowiczów, miłośników dwóch kółek, wędkarzy, grzybiarzy i kuracjuszy.

Konstancin-Jeziorna to przykład miasta willowego, które zachowało dawne założenia urbanistyczne. Obszar centralny miasta i uzdrowiska objęty jest od 1989 r. ochroną zabytkową.

Na terenie miasta mieszka ok. 17 tysięcy mieszkańców, cała gmina liczy ok. 22 tysięcy mieszkańców. Niewielka odległość od Warszawy uczyniła z Konstancina popularne wśród warszawiaków miejsce aktywnego wypoczynku. Najchętniej odwiedzanym miejscem w Konstancinie jest tężnia w Parku Zdrojowym. Sportowe zaplecze miasta oferuje szereg atrakcji młodszemu pokolenie, które może skorzystać z kompleksu sportowo-rekreacyjnego i skateparku. Miłośników jazdy konnej zapraszają tutejsze stadniny i konny szlak w Lasach Chojnowskich.

Na rowerzystów czekają szlaki rowerowe i wypożyczalnia rowerów w systemie „Veturilo”, a więc można zarówno przyjechać tu z Warszawy, jak i rowerem do stolicy wrócić. Zimą na trasy do Lasu Chojnowskiego mogą wybrać się miłośnicy nart biegowych lub uprawiający nordic walking.