Dla dzieci

Całoroczną ofertę edukacyjną i artystyczną skierowaną do najmłodszych proponuje Konstanciński Dom Kultury, mieszczący się w Hugonówce przy Mostowej 15. Z myślą o najmłodszych prowadzone są zajęcia plastyczne, lekcje gry na instrumentach, warsztaty twórczego rozwoju, zajęcia taneczne i muzyczne.

Dużym powodzeniem cieszy się Klub Filmowy oraz Klub Podróżnika, zrzeszający miłośników podróży. Pasjonaci filozofii znajdą swoje miejsce w Socrates Cafe, a fani literatury spotykają się w Dyskusyjnym Klubie Książki.

Dla młodzieży uczestniczącej w zajęciach kół teatralnych przy szkołach i domu kultury w gminie Konstancin-Jeziorna przeznaczony jest Festiwal Małych Form Teatralnych. W spektaklach konkursowych oceniane są kreacja aktorska, muzyka, scenografia oraz reżyseria. Spektakle ocenia jury złożone z osób zawodowo zajmujących się teatrem i reżyserią. Wszystkie spektakle można obejrzeć w Hugonówce.

Filie KDK działają przy ul. Walentynowicz 18 i Sobieskiego 6 w Konstancinie-Jeziornie.
Pełna lista wydarzeń dostępna na stronie http://www.konstancinskidomkultury.pl

Aktywność na świeżym powietrzu
Gwarancją aktywnie spędzonego czasu jest wizyta w skate-parku. Przy ul. Bielawskiej działa nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny ze skateparkiem, boiskiem do piłki nożnej i ręcznej. Dodatkową atrakcją jest ścianka wspinaczkowa o wysokości ponad 3 m. Zimą, boisko do siatkówki zamieni się w lodowisko z taflą chłodzoną elektrycznie.

Na specjalne atrakcje w trakcie wakacji zapraszamy do amfiteatru w Parku Zdrojowym. W piątkowe wieczory w lipcu i sierpniu trwają seanse kina plenerowego; w lipcu seanse rozpoczynają się o godz. 21:45, w sierpniu o godz. 21:15. W wakacyjne weekendy w każdą sobotę o 19.00 i niedzielę o godz. 16. 00 odbywają się koncerty muzyczne.

Muzeum Bajek Baśni i Opowieści
Najmłodszych z pewnością zainteresuje wizyta “Muzeum Bajek Baśni i Opowieści” przy ulicy Diamentowej 8. Pomysł na tego typu prywatne przedsięwzięcie zrodził się to z pasji i zaangażowania właściciela. Muzeum zaprasza na zajęcia edukacyjne, których celem jest rozwój wyobraźni, kreatywności, kształcenie umiejętności posługiwania się słowem, występów publicznych. Muzeum organizuje przedstawienia tematyczne zarówno w niewielkim gronie jak i w trakcie wielkich wydarzeń plenerowych. W Muzeum goszczą opowiadacze baśńi z całego świata. Muzeum prowadzi także badania nad ustną tradycją przekazywania opowieści w różnych części świata i buduje własne kolekcje. Muzeum wraz KDK I Uzdrowiskiem Konstancin organizuje Festiwal Sztuki Opowiadania, który odbywa się w konstancińskiej tężni.

www.mubabao.pl