Dla dzieci

Park Zdrojowy

W Parku Zdrojowym znajdują się dwa kameralne i nowoczesne place zabaw.

Park Zdrojowy jest siedliskiem zwierząt, które można podziwiać spacerując jego alejkami. Najłatwiej zaobserwować tu wiewiórki pospolite (rude), mandarynki i liczne gatunki ptaków,
w tym dzięcioły i sowy.

Konstanciński Dom Kultury „Hugonówka” 

W samym sercu Parku Zdrojowego przy ul. Mostowej 15 znajduje się Konstanciński Dom Kultury „Hugonówka”, w którego ofercie znajdują się liczne propozycje dla dzieci i młodzieży, a wśród nich:

  • całoroczne zajęcia edukacyjne i artystyczne
  • warsztaty twórczego rozwoju
  • warsztaty rodzinne
  • spektakle

Kontakt:

ul. Mostowa 15

05-510 Konstancin-Jeziorna

Tel. (22) 484 20 20

https://hugonowka.pl/

 

MuBaBaO Muzeum Bajek Baśni i Opowieści

“Muzeum Bajek Baśni i Opowieści” to miejsce, w którym odbywają się zajęcia edukacyjne służące rozwoju wyobraźni, kreatywności, kształceniu umiejętności posługiwania się słowem. Muzeum organizuje kameralne przedstawienia tematyczne, a także prezentuje swoje spektakle podczas wydarzeń plenerowych. W Muzeum goszczą opowiadacze baśni z całego świata. Muzeum prowadzi także badania nad tradycją przekazywania opowieści w różnych częściach świata.

Co roku Muzeum wraz z Uzdrowiskiem Konstancin organizuje Festiwal Sztuki Opowiadania, który odbywa się w konstancińskiej Tężni.

Kontakt:

ul. Diamentowa 8

05-510 Czarnów

http://mubabao.pl/

 

SkatePark

W Konstancinie-Jeziornie działa nowoczesny kompleks sportowo – rekreacyjny ze skateparkiem, ścianką wspinaczkową o wysokości 3 metrów, boiskiem do piłki nożnej, ręcznej i siatkówki. Zimą boisko do siatkówki zmienia się w lodowisko.