Usytuowanie Konstancina-Jeziorny w centrum Polski ułatwia dotarcie z różnych stron kraju, a z Warszawy możemy dotrzeć tu wygodnie nawet rowerem.
Gmina Konstancin-Jeziorna ma dogodne połączenie ze stolicą i obszarem południowym poprzez drogę wojewódzką nr 724, biegnącą z Warszawy do Góry Kalwarii. Z kolei droga wojewódzka nr 721 łączy gminę Konstancin-Jeziorna z głównymi drogami krajowymi: krakowską i katowicką.
Jak dojechać z Dworca Centralnego?
Z okolic Dworca Centralnego kursuje autobus linii 519. Jego trasa kończy się w Parku Kultury w Powsinie. Stamtąd wyznakowanym szlakiem niebieskim można dotrzeć pieszo lub rowerem do tężni w Konstancinie.
Z centrum Warszawy, z okolic Dworca Centralnego, kursuje linia nr 200 – pętla przy ul. Długiej.
Z pętli Metro Kabaty w Warszawie dotrzeć można linią 710, która prowadzi przez Konstancin i kończy swoją trasę w centrum Piaseczna przy ulicy Szkolnej.
Z Metra Kabaty kursuje przejeżdżający przez Konstancin na trasie Warszawa – Góra Kalwaria autobus linii 742.
Linią 724 można dojechać z Warszawy z pętli Metro Kabaty do Konstancina trasą przez Rozjazd Oborski, a dalej do Piaseczna.
Linią 139 można dojechać do Ogrodu Botanicznego w Klarysewie z pętli Metro Wilanowska.
W weekendowe noce (z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę) do Konstancina z Warszawy dociera nocny autobus linii N 50. Z pętli Metro Wilanowska jedzie przez Konstancin do Skolimowa.
Dla tych, którzy chcą dojechać na Urzecze (mikroregion etnograficzny), dogodna jest linia nr 264, której autobusami można dojechać do Okrzeszyna z pętli w Wilanowie.
Metrem i rowerem
Po dotarciu metrem do stacji Kabaty, w dalszą trasę można wybrać się rowerem wypożyczonym w systemie „Veturilo” z pięcioma zlokalizowanymi tu stacjami.
Dla tych, co zdecydują się do Konstancina-Jeziorny dotrzeć autobusem np. linii 710, 724, 139, 200 lub PKS-em, warto mieć na uwadze, że wypożyczalnie znajdują się w następujących lokalizacjach: Klarysew, ul. Warszawska (wjazd od strony Warszawy), Mirków, ul. Mirkowska, osiedle Grapa, ul. Wilanowska, ul. Sienkiewicza przy Piłsudskiego (w pobliżu tężni) oraz Skolimów przy Ośrodku Pomocy Społecznej.
Od stacji metra Kabaty można też dojść pieszo przez Las Kabacki do Powsina, a następnie szlakiem niebieskim do Konstancina.
A może promem?
W sezonie letnim przybywający z miejscowości położonych po prawej stronie Wisły mogą skorzystać z przeprawy promowej Karczew–Gassy. Prom przewozi pieszych, rowery i samochody osobowe. Korzystając z tego sposobu podróżowania, znajdziemy się na terenach mikroregionu etnograficznego – Urzecza. Opuszczając przeprawę promową i jadąc drogą przez Obory, po przebyciu 8 kilometrów malowniczą drogą wśród pól znajdziemy się w centrum Konstancina.
Po drodze mijamy barokowy dwór w Oborach.
Jadąc od przeprawy (również 8 km)przez nadwiślańskie wsie Urzecza, czyli: Gassy, Czernidła, Łęg i Habdzin, można zobaczyć w oddali komin i budynki dawnej Fabryki Papieru w Mirkowie, po czym również dociera się do centrum Konstancina.
Komunikacja na terenie Konstancin – Jeziorny
Na terenie gminy funkcjonuje także wewnętrzna komunikacja autobusowa. Cztery linie strefowe uzupełniające L-14, L-15, L-16 i L-21 dowiozą turystów do wsi położonych nad Wisłą oraz do Czarnowa.